TFM252012ALMA3R3MTAA
DigiKey Part Number
445-175186-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175186-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175186-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFM252012ALMA3R3MTAA
Description
FIXED IND 3.3UH 2A 140 MOHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Shielded Thin Film Inductor 2 A 140mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TFM252012ALMA3R3MTAA Models
DC Resistance (DCR)
140mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
2.1A