MMZ1005F181ET000
DigiKey Part Number
445-175076-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175076-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175076-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ1005F181ET000
Description
FERRITE BEAD 180 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 200mA 1.6Ohm
Category
Impedance @ Frequency
180 Ohms @ 100 MHz
Manufacturer
TDK
Current Rating (Max)
200mA
Series
DC Resistance (DCR) (Max)
1.6Ohm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)