MMZ0603S100CTD25
DigiKey Part Number
445-MMZ0603S100CTD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MMZ0603S100CTD25CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MMZ0603S100CTD25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ0603S100CTD25
Description
FERRITE BEAD 10 OHM 0201 1LN
Detailed Description
10 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 1A 50mOhm
Category
Current Rating (Max)
1A
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.013" (0.33mm)
Impedance @ Frequency
10 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)