MLK1005S8N2D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MLK1005S8N2D |
Description | FIXED IND 8.2NH 350MA 380 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 350 mA 380mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MLK1005S8N2D Models |
Category | DC Resistance (DCR) 380mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 7 @ 100MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 5GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Tolerance ±0.5nH | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |