MLK1005S8N2D
DigiKey Part Number
445-MLK1005S8N2DTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MLK1005S8N2DCT-ND - Cut Tape (CT)
445-MLK1005S8N2DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK1005S8N2D
Description
FIXED IND 8.2NH 350MA 380 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
8.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 350 mA 380mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLK1005S8N2D Models
Category
DC Resistance (DCR)
380mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
7 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
5GHz
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.5nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)