MLK1005S5N6ST000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MLK1005S5N6ST000 |
Description | FIXED IND 5.6NH 400MA 300 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5.6 nH Unshielded Multilayer Inductor 400 mA 300mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MLK1005S5N6ST000 Models |
Category | DC Resistance (DCR) 300mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 7 @ 100MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 5.7GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Tolerance ±0.3nH | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |