MLK1005S2N7ST000
DigiKey Part Number
445-1460-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1460-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK1005S2N7ST000
Description
FIXED IND 2.7NH 500MA 200 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
2.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 500 mA 200mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLK1005S2N7ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
6 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
7.5GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)