MLK1005S1N2ST000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MLK1005S1N2ST000 |
Description | FIXED IND 1.2NH 500MA 120 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 500 mA 120mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MLK1005S1N2ST000 Models |
Category | DC Resistance (DCR) 120mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 5 @ 100MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 11GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±0.3nH | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |