MLK0603L1N2ST000
DigiKey Part Number
445-1571-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1571-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK0603L1N2ST000
Description
FIXED IND 1.2NH 300MA 220 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
1.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 220mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLK0603L1N2ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
220mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
6 @ 300MHz
Series
Frequency - Self Resonant
11GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)