MLF1608DR68KTA00
DigiKey Part Number
445-1013-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1013-1-ND - Cut Tape (CT)
445-1013-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF1608DR68KTA00
Description
FIXED IND 680NH 70MA 1.25 OHM
Detailed Description
680 nH Shielded Multilayer Inductor 70 mA 1.25Ohm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
MLF1608DR68KTA00 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.25Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
150MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)