MHQ1005P2N2CT000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MHQ1005P2N2CT000 |
Description | FIXED IND 2.2NH 1A 60 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 1 A 60mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MHQ1005P2N2CT000 Models |
Category | DC Resistance (DCR) 60mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 23 @ 250MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 8GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Tolerance ±0.2nH | Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |