MHQ0603P30NHTD25
DigiKey Part Number
445-180057-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-180057-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180057-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHQ0603P30NHTD25
Description
FIXED IND 30NH 160MA 2.7 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 nH Unshielded Multilayer Inductor 160 mA 2.7Ohm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MHQ0603P30NHTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.7Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
16 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.9GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Multilayer
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±3%
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)