CGA3E2C0G2A121J080AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 4,000
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 913
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Upgrade
Knowles Syfer
KEMET
KYOCERA AVX
120 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CGA3E2C0G2A121J080AA
DigiKey Part Number
445-5725-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5725-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2C0G2A121J080AA
Description
CAP CER 120PF 100V C0G 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGA3E2C0G2A121J080AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Obsolete
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)