B72530T0600K062
DigiKey Part Number
495-7477-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-7477-1-ND - Cut Tape (CT)
495-7477-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B72530T0600K062
Description
VARISTOR 100V 200A 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 V 200 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
B72530T0600K062 Models
Category
Varistor Voltage (Max)
110 V
Current - Surge
200 A
Series
Energy
2J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
200 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
60 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
85 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Min)
90 V
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
100 V