B72530T0600K062 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B72530T0600K062 |
Description | VARISTOR 100V 200A 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 V 200 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B72530T0600K062 Models |
Category | Varistor Voltage (Max) 110 V |
Manufacturer TDK | Current - Surge 200 A |
Series | Energy 2J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 200 pF @ 1 kHz |
Maximum AC Volts 60 V | Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA) |
Maximum DC Volts 85 V | Mounting Type Surface Mount, MLCV |
Varistor Voltage (Min) 90 V | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Varistor Voltage (Typ) 100 V |