B57213P0121M301
DigiKey Part Number
495-6663-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57213P0121M301
Description
ICL 120 OHM 20% 2A 14.5MM
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 120 Ohms ±20% 2 A 0.571" (14.50mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
TDK
Current - Steady State Max
2 A
Series
R @ Current
693 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.571" (14.50mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
120 Ohms