DA-045-24-02-00-00
DA-045-24-02-00-00
DA-045-24-02-00-00
DigiKey Part Number
926-1076-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA-045-24-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 45W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 45 W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DA-045-24-02-00-00 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage
24 V
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Fan Location
Warm Side
Series
Power - Input
60 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C
Part Status
Active
Weight
2.6 lbs (1.2 kg)
Heat Transfer Type
Direct to Air
Dimensions - Overall
160mm L x 122mm W x 86mm H
Power - Cooling
45 W
Base Product Number
Current
2.5 A