DA-034-24-02-00-00
DA-034-24-02-00-00
DA-034-24-02-00-00
DA-034-24-02-00-00
DigiKey Part Number
1487-1157-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA-034-24-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 34W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 34 W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DA-034-24-02-00-00 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage
24 V
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Fan Location
Warm Side
Series
Power - Input
46 W
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 46°C
Part Status
Active
Weight
0.992 lb (449.96 g)
Heat Transfer Type
Direct to Air
Dimensions - Overall
100mm L x 80mm W x 73.14mm H
Power - Cooling
34 W
Base Product Number
Current
1.9 A