FXC.30.A.DG
DigiKey Part Number
931-FXC.30.A.DG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXC.30.A.DG
Description
RFID ANTENNA 13.56MHZ NFC
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFID Antenna 13.56MHz
Category
Frequency
13.56MHz
Manufacturer
Taoglas Limited
Features
Near Field Communications (NFC)
Series
Size / Dimension
30.00mm Dia x 0.27mm H