MDMK4040TR47MF
DigiKey Part Number
587-3244-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3244-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3244-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDMK4040TR47MF
Description
FIXED IND 470NH 4.6A 29 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.6 A 29mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
MDMK4040TR47MF Models
Category
Current - Saturation (Isat)
7.5A
DC Resistance (DCR)
29mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)