HMK107B7223KA-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HMK107B7223KA-T |
Description | CAP CER 0.022UF 100V X7R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | HMK107B7223KA-T Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Voltage |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |