TZKTADSANF-26.000000
DigiKey Part Number
1664-1662-2-ND - Tape & Reel (TR)
1664-1662-1-ND - Cut Tape (CT)
1664-1662-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TZKTADSANF-26.000000
Description
OSC TCXO 26.0000MHZ 1.8V CLP SW
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.8V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
1.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.05x1.65)
Frequency
Size / Dimension
0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Output
Clipped Sine Wave
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)