STSPIN32F0251
DigiKey Part Number
497-STSPIN32F0251-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STSPIN32F0251
Description
250V THREE-PHASE CONTROLLER WITH
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
ARM® Cortex®-M0 STSPIN32F025x Home & Industrial Microcontroller IC FLASH (32kB) 64-TQFP Exposed Pad
EDA/CAD Models
STSPIN32F0251 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
RAM Size
4K x 8
Manufacturer
STMicroelectronics
Interface
I2C, SPI, UART/USART
Series
Number of I/O
21
Packaging
Tray
Voltage - Supply
9V ~ 20V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)