STD65N55F3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Infineon Technologies
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 2,452
Datasheet
Infineon Technologies
In Stock: 81
In Stock: 446
Renesas Electronics Corporation
N-Channel 55 V 80A (Tc) 110W (Tc) Surface Mount DPAK