SPSGRFC-915 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 497-17226-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SPSGRFC-915 |
Description | RF TXRX MOD ISM<1GHZU.FL SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | General ISM < 1GHz Transceiver Module 915MHz Antenna Not Included, U.FL Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Serial Interfaces SPI |
Mfr | Antenna Type Antenna Not Included, U.FL |
Packaging Tray | Utilized IC / Part SPIRIT1 |
Part Status Obsolete | Voltage - Supply 1.8V ~ 3.6V |
DigiKey Programmable Not Verified | Current - Receiving 10mA |
RF Family/Standard General ISM < 1GHz | Current - Transmitting 22mA |
Modulation 2FSK, ASK, GFSK, MSK, OOK | Mounting Type Surface Mount |
Frequency 915MHz | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |