SM15T18CA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SM15T18CA |
Description | TVS DIODE 15.3VWM 32.5VC SMC |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.5V Clamp 308A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SM15T18CA Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 308A (8/20µs) |
Mfr | Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Type Zener | Mounting Type Surface Mount |
Bidirectional Channels 1 | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15.3V | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 17.1V | Base Product Number |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.5V |