ESDALC6V1-1M2
DigiKey Part Number
497-5238-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-5238-1-ND - Cut Tape (CT)
497-5238-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDALC6V1-1M2
Description
TVS DIODE 3VWM SOD882
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-882
EDA/CAD Models
ESDALC6V1-1M2 Models
Category
Power - Peak Pulse
50W
No
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Part Status
Last Time Buy
Package / Case
SOD-882
Unidirectional Channels
1
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3V
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V