ESDA25SC6
DigiKey Part Number
497-10719-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-10719-1-ND - Cut Tape (CT)
497-10719-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDA25SC6
Description
TVS DIODE 24VWM SOT23-6
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-6
EDA/CAD Models
ESDA25SC6 Models
Category
Power - Peak Pulse
300W
No
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Part Status
Obsolete
Package / Case
SOT-23-6
Unidirectional Channels
4
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
25V