ESDA19SC6 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESDA19SC6 |
Description | TVS DIODE 15VWM SOT23-6 |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-6 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ESDA19SC6 Models |
Category | Power - Peak Pulse 300W |
Mfr | Power Line Protection No |
Series | Applications General Purpose |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Zener | Package / Case SOT-23-6 |
Unidirectional Channels 4 | Supplier Device Package |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V | Base Product Number |
Voltage - Breakdown (Min) 19V |