ESDA18WY | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESDA18WY |
Description | AUTOMOTIVE DUAL-LINE UNIDIRECTIO |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 27.7V Clamp 11A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-323-3 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Peak Pulse 290W |
Mfr | Power Line Protection No |
Series | Applications Telecom |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Type Zener | Qualification AEC-Q101 |
Unidirectional Channels 2 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V (Max) | Package / Case SC-70, SOT-323 |
Voltage - Breakdown (Min) 18V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.7V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A (8/20µs) |