ESDA14V2SC6
DigiKey Part Number
497-7745-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-7745-1-ND - Cut Tape (CT)
497-7745-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDA14V2SC6
Description
TVS DIODE 12VWM SOT23-6
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-6
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ESDA14V2SC6 Models
Category
Power - Peak Pulse
300W
Mfr
Power Line Protection
No
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Package / Case
SOT-23-6
Unidirectional Channels
4
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
14.2V