3PN1210B
DigiKey Part Number
452-1006-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3PN1210B
Description
VAR XFMR 120VAC 12A
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120VAC Receptacle Output 12A (1.44kVA) Constant Current Variable Transformer Input Plug, 6' Cord
Category
Voltage - Output
120VAC
Manufacturer
Staco Energy Products Company
Voltage - Supply
120VAC
Series
Input Type
Plug, 6' Cord
Packaging
Box
Constant Current Load - Max
12A (1.44kVA)
Part Status
Active
Size
6.960" L x 4.620" W x 5.500" H (176.78mm x 117.35mm x 139.70mm)