RSMF3JT47K0
DigiKey Part Number
RSMF3JT47K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
RSMF3JT47K0CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF3JT47K0
Description
RES 47K OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
EDA/CAD Models
RSMF3JT47K0 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)