RSMF3JT47K0 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | RSMF3JT47K0TR-ND - Tape & Reel (TR) RSMF3JT47K0CT-ND - Cut Tape (CT) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RSMF3JT47K0 |
Description | RES 47K OHM 5% 3W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RSMF3JT47K0 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Proof, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 235°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm) |