RSMF2JB47K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 8,089
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 571
Datasheet
Similar
In Stock: 0
TE Connectivity Passive Product
47 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSMF2JB47K0
DigiKey Part Number
RSMF2JB47K0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF2JB47K0
Description
RES 47K OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RSMF2JB47K0 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)