RSMF1JB47K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 3,799
Datasheet
Parametric Equivalent
47 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSMF1JB47K0
DigiKey Part Number
RSMF1JB47K0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF1JB47K0
Description
RES 47K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RSMF1JB47K0 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)