RSF2JA47K0-C3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 571
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 1,612
47 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
RSF2JA47K0-C3
DigiKey Part Number
RSF2JA47K0-C3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF2JA47K0-C3
Description
RES 47K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RSF2JA47K0-C3 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)