RAVF164DJT100K
DigiKey Part Number
RAVF164DJT100KTR-ND - Tape & Reel (TR)
RAVF164DJT100KCT-ND - Cut Tape (CT)
RAVF164DJT100KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF164DJT100K
Description
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 1206
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100k Ohm ±5% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RAVF164DJT100K Models
Category
Power Per Element
100mW
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
100k
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)