CINT1175A2406K01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Bel Power Solutions
In Stock: 22
Datasheet
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 100 ~ 240 VAC Input
CINT1175A1506K01
CINT1175A2406K01
DigiKey Part Number
271-2803-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CINT1175A2406K01
Description
AC/DC CONVERTER 24V 120W
Customer Reference
Detailed Description
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
90%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
4.00" L x 2.00" W x 1.30" H (101.6mm x 50.8mm x 33.0mm)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1
24V
Current - Output 1
5 A