SIT9367AE-2B3-33N625.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9367AE-2B3-33N625.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9367AE-2B3-33N625.000000
Description
MEMS OSC XO 625.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
625 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
85mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
LVDS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)