SIT8103AI-43-33E-8.00000X
DigiKey Part Number
1473-31087-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-31087-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-31087-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8103AI-43-33E-8.00000X
Description
MEMS OSC XO 8.0000MHZ LVCM LVTTL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
7.5mA
Part Status
Active
Package / Case
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)