SIT8103AC-23-33E-30.00000T
DigiKey Part Number
1473-31067-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-31067-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-31067-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8103AC-23-33E-30.00000T
Description
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
30 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
7.5mA
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)