SIT8003AI-13-18S-19.20000X | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT8003AI-13-18S-19.20000X |
Description | MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS LV |
Customer Reference | |
Detailed Description | 19.2 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Stability ±50ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Series | Current - Supply (Max) 3.5mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Discontinued at DigiKey | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Base Resonator | Supplier Device Package 4-PQFN (2.5x2) |
Type | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |
Function Standby (Power Down) | Current - Supply (Disable) (Max) 0.8µA |
Output LVCMOS, LVTTL | Base Product Number |
Voltage - Supply 1.8V |