S1W0-2222407003-00000000-00001
DigiKey Part Number
897-1338-2-ND - Tape & Reel (TR)
897-1338-1-ND - Cut Tape (CT)
897-1338-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S1W0-2222407003-00000000-00001
Description
LED WICOP-22 NEUT WHT 4000K SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting WICOP-22 White, Neutral 4000K 2.78V 700mA 140° 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S1W0-2222407003-00000000-00001 Models
Category
CRI (Color Rendering Index)
70
Mfr
Current - Max
2A
Series
Viewing Angle
140°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2-SMD, No Lead
Color
Supplier Device Package
SMD
CCT (K)
4000K
Size / Dimension
0.087" L x 0.087" W (2.21mm x 2.21mm)
Flux @ 85°C, Current - Test
323lm (Typ)
Height - Seated (Max)
0.021" (0.54mm)
Current - Test
700mA
Thermal Resistance of Package
4°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.78V