SMDA15C.TBT
DigiKey Part Number
SMDA15C.TBTTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMDA15C.TBTCT-ND - Cut Tape (CT)
SMDA15C.TBTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDA15C.TBT
Description
TVS DIODE 15VWM 30VC 8-SO
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30V Clamp 10A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 8-SO
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Series
Power Line Protection
No
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
75pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Bidirectional Channels
4
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V (Max)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
30V