VT200F-12.5PF20PPM
DigiKey Part Number
728-1001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VT200F-12.5PF20PPM
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 50 kOhms Cylindrical Can, Radial
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.074" Dia x 0.236" L (1.88mm x 6.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)