RM35TM250MW
DigiKey Part Number
4008-RM35TM250MW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM35TM250MW
Description
HARMONY, MODULAR MOTOR VOLTAGE A
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Phase Loss, Phase Sequence, Temperature Monitoring, Voltage Sensing AC/DC 24 ~ 240VAC/DC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RM35TM250MW Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Delay Time
Fixed, 0.3 Sec
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage - Supply
24 ~ 240VAC/DC
Series
Output Type
Relay
Packaging
Box
Circuit
DPST-NO (2 Form A)
Part Status
Active
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC/250VDC
Type
Phase Loss, Phase Sequence, Temperature Monitoring, Voltage Sensing AC/DC
Mounting Type
DIN Rail
Trip Status
Energized High/Low
Operating Temperature
-20°C ~ 50°C
Trip Range
208 ~ 480V AC