NSYCRN86300P
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN86300P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN86300P
Description
ENCLOSURE STEEL 31.5"L X 23.62"W
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Light Gray Hinged Door 31.496" L x 23.622" W (800.00mm x 600.00mm) X 11.811" (300.00mm)
EDA/CAD Models
NSYCRN86300P Models
Category
Height
11.811" (300.00mm)
Mfr
Area (L x W)
744in² (4800cm²)
Packaging
Bulk
Design
Hinged Door
Color
Light Gray
Size / Dimension
31.496" L x 23.622" W (800.00mm x 600.00mm)