NSYCRN66300
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN66300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN66300
Description
ENCLOSURE STL 23.62"L X 23.62"W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Gray Cover Included 23.622" L x 23.622" W (600.00mm x 600.00mm) X 11.811" (300.00mm)
EDA/CAD Models
NSYCRN66300 Models
Category
Height
11.811" (300.00mm)
Mfr
Area (L x W)
558in² (3600cm²)
Packaging
Box
Design
Cover Included
Color
Gray
Size / Dimension
23.622" L x 23.622" W (600.00mm x 600.00mm)