NSYCRN54150
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN54150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN54150
Description
ENCLOSURE STL 19.69"L X 15.75"W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Gray Cover Included 19.685" L x 15.748" W (500.00mm x 400.00mm) X 5.906" (150.00mm)
EDA/CAD Models
NSYCRN54150 Models
Category
Height
5.906" (150.00mm)
Mfr
Area (L x W)
310in² (2000cm²)
Packaging
Box
Design
Cover Included
Color
Gray
Size / Dimension
19.685" L x 15.748" W (500.00mm x 400.00mm)